Державна установа
"Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"
30.07.2024р.
0,12 мкЗв/год
тел. 53-42-16, 75-28-78, +380976052035
тел. (черговий) (0342) 78-40-01
ел. пошта: ifsesobl@gmail.com
2022-09-20 08:38
2022-08-30 08:53
2019-10-25 10:27
Державна установа «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» отримла субгрант в рамках проекту Глобального Фонду The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria за напрямом «Розвиток регіональних систем громадського здоров’я». Була проведена перша онлайн зустріч з нашими кураторами з Центру громадського здоров’я, де ми представили нашу команду фахівців.
Пандемія захворювання COVID-19 та карантині обмеження внесли свої корективи в наші плани проведення заходів з промоції громадського здоров’я, проте ми відпрацювали свої навички у проведенні роз’яснювальної роботи з недопущення поширення COVID-19 на початкових етапах та активно інформували та продовжуємо інформувати громадськість щодо стану захворюваності на COVID-19 в області на даний час. Також ми використовуємо всі шанси здобути нові знання та відпрацювати навички, які будуть використані в подальшій роботі. Так, 27.05.2020 року в рамках реалізації субгранту в Державній установі «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» відбувся семінар-навчання про «Впровадження електронної інтегрованої системи епідеміологічного моніторингу за інфекційними захворюваннями в Івано-Франківській області (ЕЛІССЗ)». Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) призначена для зміцнення контролю і профілактики захворювань людини і тварин у межах Єдиної концепції охорони здоров’я та Міжнародних медико-санітарних правил. Бенефіціаром проекту технічної допомоги є Міністерство охорони здоров'я України. Впровадження ЕЛІССЗ допоможе більш ретельно здійснювати контроль, а відповідно і розробляти нові напрямки профілактики та подолання захворюваності не тільки на COVID-19, але також туберкульоз, ВІЛ-інфекцію та інших інфекційних захворювань, які можуть приводити до пандемій та створювати значний вплив на громадське здоров’я. Заступник директора з питань дослідження біологічних факторів Джус Т.Б. ознайомила учасників з електронної системи спостереження за інфекційними захворюваннями (ЕЛІССЗ). До участі в семінарі залучені фахівці епідпрофілю
Було проведене практичне навчання із введення випадків у ЕЛІССЗ з відпрацуванням алгоритму введення персональних даних по випадках, відповідно до форми 058/о “Екстренне повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення”. Кожен з учасників мав змогу самостійно ввести дані у ЕЛІССЗ. Обговорено про всі можливі труднощі при роботі з системою.
За підтримки ДУ “Центр громадського здоров'я МОЗ України” в області як і в цілому по Україні планується до кінця червня завершити повний перехід на введення випадків COVID-19 та інших інфекційних захворювань до системи ЕЛІССЗ.