NO MSG
Добрий день! Сьогодні четвер 18 квітня 2024 року

Державна установа
"Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

radiation icon
РАДІАЦІЙНИЙ ФОН
18.04.2024р.
0,11 мкЗв/год

contacts icon
м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 4
тел. 53-42-16, 75-28-78, +380976052035
тел. (черговий) (0342) 78-40-01
ел. пошта: ifsesobl@gmail.com


Важливі новини

Міністр охорони здоров’я України Віктор ЛЯШКО відвідав Центр контролю та профілактики хвороб
2022-09-20 08:38

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Івано-Франківській області
2022-08-30 08:53

Про епідситуацію з кору в області
2019-12-02 09:23

Про якість води в Калуському районі
2019-11-04 11:02

Результати моніторингу за вмістом нітратів у воді з колодязів та каптажів за ІІІ квартал 2019р.
2019-10-25 10:27

Про груповий осередок гострої кишкової інфекції в Косівському районі
2019-10-23 13:09

Небезпека лептоспірозу
2019-10-22 11:40

Чому виникають «шкільні хвороби»?
2019-09-06 15:12

Про доступ до публічної інформації
2018-01-17 10:46

Серцево-судинні захворювання як фактор якості і тривалості життя
2017-10-25 11:18

Як собі не нашкодити та шість корисних звичок для профілактики грипу
2017-10-02 16:05

Профілактика харчових отруєнь
2017-04-12 09:22

Відповідальність за якість та епідемічну безпеку готової продукції у сфері громадського харчування несе виробник
2016-12-15 15:39

Прості правила для здорового харчування
2016-11-28 12:45

Дезінфекція, як один із методів боротьби з інфекційними захворюваннями
2016-11-25 16:40

Що робити, якщо розбився ртутний термометр?
2016-05-26 10:29


Новини
Повернутися назад
1 березня- Всесвітній день імунітету

Щорічно 1 березня відзначається «Всесвітній день імунітету». Цей день став відзначатися спочатку медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 2002 року. Мета цього дня в залученні широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.
Імунітет (лат. Immunitas — «вільний», «захищений»)— сукупність захисних механізмів, які допомагають організму боротися з чужорідними чинниками: бактеріями, вірусами, найпростішими, гельмінтами, їхніми токсинами, різноманітними хімічними речовинами, тощо. У вузькому значенні імунітет — несприйнятливість організму до інфекційних (бактерій, вірусів, найпростіших, гельмінтів), неінфекційних агентів, речовин, токсинів, отрут та інших факторів, які чужі для організму. Загалом імунітет— здатність організму підтримувати нормальне функціювання під впливом зовнішніх факторів.
Імунна система складається з органів, судин і клітин, які розкидані по всьому організму. Основні органи імунної системи – тимус і кістковий мозок. У тимусі формуються важливі для імунної системи клітини – Т-лімфоцити, в кістковому мозку – всі інші клітини, які захищають нас від вірусів і бактерій (лімфоцити, моноцити, нейтрофіли, еозинофіли, базофіли). Крім них до системи імунітету відносяться лімфатична система, селезінка, мигдалики, аденоїди.
Основна функція імунної системи – розпізнати чужорідні організми або ж клітини, подати тривогу й позбутися від них. Під чужорідними клітинами маються на увазі не лише "зовнішні" вороги, а й внутрішні мутантні клітини. 
Розрізняють природжений і набутий імунітет. Вроджений імунітет передається спадково, як й інші генетичні ознаки. Набутий імунітет (може бути активно або пасивно набутим). Набутий активний імунітет виникає як відповідь на інфекцію, або введення вакцин. Набутий пасивний імунітет передається дитині з молоком матері або при штучному введенні антитіл.
В імунології є поняття клітинного та гуморального імунітету.
Клітинний імунітет— це дія Т-лімфоцитів і фагоцитів. Основна робота Т-лімфоцитів протистояти вірусним інфекціям, спрямовуючи свої дії на розпізнання і знищення вірусів, патогенних грибків, чужорідних клітин і пухлин ). 
Фагоцити  - це нейтрофіли, які здатні захоплювати та перетравлювати чужорідні часточки (явище  фагоцитозу) -  забезпечують боротьбу проти бактеріальних інфекцій.
Гуморальний імунітет – це дія В-лімфоцитів, які виробляють антитіла, які борються з інфекціями, які виникають в нашому організмі. В основі захисного процесу лежить тісна взаємодія між антигенами і антитілами. 
 
Початок весни - приємна і довгоочікувана пора року, коли природа навколо нас починає оживати, але не варто забувати про те, що наш імунітет напружено працював всю зиму, тому з початком весни його необхідно підкріпити і приділити більше уваги своєму здоров’ю.
Щоб ваш імунітет був сильним, необхідно дотримуватися певних рекомендацій,  а саме:
1. Уникайте стресів, бо стрес—одна з головних причин всіх хвороб. Тому намагайтеся до всього ставитися спокійно, незважаючи на життєві труднощі, пам’ятайте, що завжди є вихід з важкої, як на вашу думку, ситуації. 
2. Здоровий сон. Втома підвищує чутливість організму здорової людини до вірусів. Тому чим краще ви висипаєтеся, тим менше хворієте. Змусьте себе вчасно лягати в ліжко. В холодну пору року необхідно спати по 7—8 годин на добу.
3. Правильно харчуйтеся.. Правильне харчування - найкращий спосіб підняття імунітету. Але воно повинно включати в себе велику кількість продуктів, які багаті вітамінами, щодня необхідно  вживати свіжі цитрусові: лимон, апельсини, мандарини, ківі та ін. Якщо ж з якихось причин цитрусові вам протипоказані (наприклад, через індивідуальне несприйняття), замініть їх порцією квашеної капусти, невареним ягідним варенням (смородиновим, чорничним) або відваром шипшини. Ці плоди є джерелами вітаміну С - потужного імуностимулятора, що сприяє утворенню в організмі інтерферону, головного борця з вірусами і бактеріями. 
4. Одягайтеся по погоді.Незважаючи на те, що настає весна, зима не відступає - мороз і снігопади поки не дають розслабитися, тому не варто одягатися в легке вбрання. Одягайте потенційно небезпечні ділянки тіла - голову, шию, кисті, щиколотки і стопи від несприятливої погоди. Саме через ці точки відбувається швидка втрата тілом тепла.
5. Більше посміхайтеся. Намагайтеся якомога більше посміхатися. Сміх стимулює вироблення гормону радості серотоніну, який допомагає захищати організм від хвороб і тим самим сприяє зростанню числа Т-лімфоцитів, що ведуть цілеспрямовану боротьбу з вірусами.
Всесвітній День імунітету – це ще одна можливість підкреслити важливість для кожної людини ведення здорового способу життя. А для підростаючого організму необхідним є фізична активність, достатній здоровий сон і повноцінне правильне харчування Бажаємо всім міцного імунітету!
Лікар з загальної гігієни Н.Челепіс